25 maja 2015

KONSORCJUM IMMOBEL & MULTIBUD ZAGOSPODARUJE WYSPĘ SPICHRZÓW W GDAŃSKU

W wyniku przetargu zorganizowanego przez miasto Gdańsk, Konsorcjum IMMOBEL & MULTIBUD zostało wybrane jako Inwestor/Partner Prywatny Miasta, który zagospodaruje północny cypel Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Wyspa Spichrzów w Gdańsku od czasów powojennych oczekuje na gospodarza, który tchnie nowe życie w to niezwykłe miejsce i wydobędzie jego wyjątkowy potencjał. Wysiłki jakie poczynił w ostatnich latach Zarząd Miasta Gdańsk umożliwiły zabudowę północnego cypla Wyspy Spichrzów. Umocnione w ubiegłym roku nabrzeże, oferuje pas spacerowy wokół północnego cypla Wyspy Spichrzów, który przyciąga nieustannie spacerowiczów podziwiających gdańską starówkę z zupełnie nowej perspektywy.

 

Projekt zakłada zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy wzbogacając nową tkankę o tradycyjne materiały wykorzystywane w zabudowie tego niezwykłego miejsca, integrując je ze współczesną wizją. Językiem projektu jest architektura wyrosła z twórczego dialogu i poszanowania historii, przy pełnej świadomości zmieniających się funkcji i nowych potrzeb. Miejsce będące niegdyś największym spichlerzem Europy zamieni się w żywe śródmieście nowoczesnego Gdańska. Inwestycja zostanie zrealizowana w kilku fazach łącznie z szeregiem inwestycji publicznych związanych z remontem infrastruktury drogowej, przebudową mostu Stągiewnego na most zwodzony, rozbudową mariny czy budową kładki łączącej Wyspę z Długim Pobrzeżem.

 

Jak deklaruje IMMOBEL – Multibud, jest partnerem konsorcjalnym dysponującym zespołem doświadczonych profesjonalistów, odpowiedzialnych m.in. za realizację warszawskiego Centrum Finansowego Puławska, osiedla Marina Mokotów, kompleksu mieszkaniowego Nowy Wilanów czy też Sopockiej Rezydencji i osiedla Neptun Park w Gdańsku Jelitkowie Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powstała w efekcie pracy projektantów z biura RKW pod kierownictwem arch. Wojciecha Grabianowskiego, których działania zapisały się już w krajobrazie Gdańska pod postacią chociażby stadionu PGE Arena, uznanego za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Biuro RKW z siedzibą w Dusseldorfie, ma na swoim koncie wiele udanych projektów mieszkaniowych, centrów wielofunkcyjnych, biurowców i budynków użyteczności publicznej zrealizowanych na obszarze Polski i Niemiec.

← Powrót do aktualności