18 czerwca 2015

Północny cypel Wyspy Spichrzów
w Gdańsku ma być gotowy za 8 lat

Inwestycje związane z zagospodarowaniem północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku kosztować mają ok. 400 mln złotych. Ich efektem mają być między innymi: 560 mieszkań, 180 pokojowy czterogwiazdkowy hotel, parking podziemny, restauracje, lokale handlowe i biura.

Zagospodarowaniem Wyspy Spichrzów zgodnie z decyzją gdańskich władz zajmie się konsorcjum warszawskiej firmy Multibud W. Ciurzyński SA oraz dwóch spółek belgijskich grupy Immobel.

W planowanym na Wyspie czterogwiazdkowym hotelu znaleźć się ma od 150 do 180 pokoi. Na parterze hotelowego budynku ulokowane zostaną natomiast lokale gastronomiczne. Uruchomienie hotelu przewidywane jest w pierwszym etapie realizacji zadania inwestycyjnego.

Choć projekty architektoniczne budowli powstających na Wyspie Spichrzów mają być na wskroś nowoczesne, to jednak o historii tego miejsca przypominać będą zewnętrzne fasady nawiązujące do niegdysiejszych spichlerzy, od których nazwę wzięła Wyspa.

Prace budowlane związane z zagospodarowywaniem cypla ruszyć mają najpóźniej w listopadzie 2016 roku, a budowa potrwa 84 miesiące.

źródło: Hotelinfo24.pl, Dziennik Branży Hotelarskiej - portal internetowy

← Powrót do aktualności