2 czerwca 2016

UBM, GRANARIA, HOTEL

UBM, Granaria, hotel

Granaria Development Gdańsk Sp. z o. o. podpisała umowę na budowę hotelu, który planowany jest na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. Na partnera tej inwestycji wybrano UBM - spółkę, która z uwagi na wiarygodność, reputację, zaplecze kapitałowe i umiejętność poruszania się na rynku nieruchomości komercyjnych gwarantuje najwyższą jakość inwestycji.

 

- Jednym z ważniejszych etapów zabudowy pierwszego kwartału Wyspy Spichrzów jest budowa hotelu, atrakcyjnego nie tylko dla turystów, ale także dla mieszkańców Gdańska. Jest to przedsięwzięcie bardzo złożone.

  Firmy realizujące takie projekty specjalizują się nie tylko w sztuce budowlanej, ale także w późniejszej eksploatacji hotelu. – zaznacza Bartłomiej Hofman, prezes zarządu Immobel Poland. Granaria od początku planowała pozyskać wiarygodnego partnera. Prowadziliśmy rozmowy z sześcioma firmami, zainteresowanymi budową hotelu. Zdecydowaliśmy się na współpracę z UBM. – dodaje.

UBM Polska to firma deweloperska o austriackich korzeniach. W Polsce funkcjonuje od 1993 roku i w tym czasie zrealizowała szereg inwestycji głównie komercyjnych, wśród nich m.in.: nowoczesny park biurowy Poleczki Business Park w Warszawie, hotele: Andel’s w Łodzi, Park Inn i Radisson w Krakowie,  budynek biurowy Alma Tower w Krakowie.

Planowany hotel o standardzie 4-gwiazdkowym będzie funkcjonował pod szyldem Holiday Inn. Będzie to klasyczny hotel o powierzchni użytkowej 13,7 tys. mkw i 236 pokojach. Projekt przygotowany przez pracownię RKW, architektonicznie odwołuje się do zabudowy Głównego i Starego Miasta, lecz został wzbogacony o współczesną formę i nowoczesne materiały budowlane. Oprócz pokoi hotelowych, znajdą się tu także sale konferencyjne, strefa fitness i spa.

Projektant zaproponował niezwykle ciekawe rozwiązanie, atrakcyjne nie tylko dla gości hotelowych. Hotel będzie składał się z kilku połączonych ze sobą  budynków. Parter zostanie zrealizowany w formule „open lobby” – korzystać z niego będą mogli wszyscy odwiedzający to miejsce, nie tylko goście hotelu. Każdy też będzie mógł wjechać windą lub wejść na ostatnią kondygnację, na której przewidziano duży, zagospodarowany taras z pięknym widokiem na Stare Miasto.

-         Realizacja hotelu w ramach projektu Granaria to dla nas duże wyróżnienie i ogromna przyjemność współpracy z doświadczonymi deweloperami  – mówi Sebastian Vetter, członek zarządu UBM Polska.  Bycie inwestorem obiektu hotelowego w zabytkowej części Gdańska traktujemy jako prawdziwe wyzwanie. Bez wątpienia przydatne będą kompetencje zdobyte podczas budowy obiektów takich jak: hotel InterContinental w Warszawie czy Andel’s w Łodzi – dodaje Vetter.

Budowa hotelu jest fragmentem inwestycji na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na 18 tys. m2 powstaje tu  nowoczesny kompleks handlowo – mieszkaniowo - usługowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 60 tys. mkw. Inwestycja będzie realizowana etapami i zakończy się w 2023 roku. Za zrealizowanie projektu odpowiada Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o., lider konsorcjum IMMOBEL& MULTIBUD.

 

Kontakt:

celina.bogucka@ubm.pl

669 101 250

j.kurbiel@multibud.biz

606 666 400

 

 

← Powrót do aktualności